Dlaczego warto kupić zestaw upominkowy dla pracowników?

Zestawy upominkowe dla Pracowników to z biegiem lat coraz częściej wybierana forma benefitu firmowego. Niosą ze sobą bardzo wiele korzyści: od tych podatkowych, po te wzmacniające więź z Pracownikiem.

Kupowane są zarówno na okazje kalendarzowe, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, ale również na wewnętrzne okazje danej organizacji. Najczęściej są to jubileusze czy eventy firmowe podczas których zestawy upominkowe dla Pracowników traktowane są jako welcome packi.

Niezmiennie najbardziej popularną okazją, którą wybierają Pracodawcy jest Boże Narodzenie. Wynika to oczywiście z tradycji i polskiej kultury, ale również faktu, że jest to koniec roku, a tym samym okres, w którym ogromna ilość przedsiębiorców poszukuje kosztów dla swojej Firmy.

Zestawy Upominkowe dla Pracowników łatwo i pewnie można odliczyć je od podatku, jako że co do zasady służą motywowaniu Pracowników.

Paczki dla pracowników – finansowanie i podatki

Wyjątkiem są paczki są finansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wtedy nie stanowią one kosztu (art. 23 ust. 1 pkt 42 ustawy o PIT).

Przedsiębiorca zalicza do kosztów podatkowych odpisy dokonane na Zakładowy Fundusz Socjalny. Wydatki na zakupy paczek dla pracowników stały się więc kosztem dla pracodawcy już wcześniej, w chwili przekazania środków na rachunek funduszu socjalnego.

Składki ZUS nie są naliczane od wartości zestawów upominkowych dla pracowników, które zostały sfinansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Zwolnienie dotyczy pełnej wysokości tych świadczeń.

Oznacza to, że nawet po przekroczeniu limitu 1000 zł nie zostaną odprowadzone składki ZUS, chociaż od nadwyżki zostanie odprowadzony podatek. W przypadku finansowania zakupu paczek świątecznych ze środków bieżących pracodawcy od ich wartości w całości zostaną naliczone składki na ubezpieczenia społeczne (ZUS).

Obok korzyści podatkowych należy jednak pamiętać, że zestawy upominkowe dla Pracowników to przede wszystkim korzyść o wiele bardziej bezcenna. To utrwalenie więzi, budowanie solidnego wizerunku troskliwego i dobrego Pracodawcy, ale również wzmacnianie lojalności zatrudnianych osób.

Boxy prezentowe dla pracowników – budowanie relacji i wizerunku

Nadal wielu Pracodawców nie zdaje sobie sprawy jak wiele radości może sprawić nawet niewielki upominek. Szczególnie ten – dany bez okazji. Coraz więcej firm – ma tego świadomość i decyduje się na zakup zestawów upominkowych również, by poprawić pracownikom nastrój i zmotywować do dalszego działania.

W naszej ofercie znaleźć więc można zarówno: zestawy świąteczne dla firm, paczki pracownicze czy welcome packi dla nowych Pracowników. By sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów – zawsze dbamy o pełną personalizację zawartości i najwyższą estetykę oferowanych produktów.

Chyba najlepszą rekomendacją co do zasadności boxów prezentowych jest fakt, że mamy w naszym Portfolio mnóstwo Klientów powracających – którym mamy przyjemność realizować zlecenia na przeróżne okazje.

Należy również pamiętać o pewnym trendzie. Dzięki popularności takich serwisów jak Instagram, Facebook czy Tik Tok – niesamowicie popularnym procederem jest tzw. Unboxing. Wiele osób czerpię ogromną radość z rozpakowywania paczki – niespodzianki, szczególnie, gdy w środku czekają bardzo pożądane i lubiane produkty.

Zestawy upominkowe dla firm – jakie korzyści?

No właśnie – jakie produkty możemy znaleźć w naszych boxach? Tak naprawdę – to nie ma takiego, którego nie moglibyśmy tam umieścić. Na tle konkurencji wyróżniamy się wyjątkowo mocnym dopasowaniem oferty do potrzeb Klienta. Nie zamykamy się na żadne możliwości, a naszą ofertę poszerzamy tak naprawdę z dnia na dzień.

Aktualnie wyraźnym zainteresowaniem cieszą się paczki ukierunkowane na ekologię i naturalne produkty takie jak sojowe świece, naturalne mydła, konfitury z lokalnych manufaktur czy ręcznie wykonane ozdoby. Spodziewamy się zresztą umacniania tego trendu, co zresztą bardzo nas – jako miłośników Ziemi i Przyrody – bardzo cieszy. Nadal mamy również bardzo konkurencyjne ceny.

Czy warto więc zdecydować się i postawić na Zestawy Upominkowe dla Pracowników? Zdecydowanie tak!

Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że pierwsza dystrybucja takich paczek na pewno nie będzie tą ostatnią, a uśmiech i zadowolenie Pracowników można będzie ocenić jako bezcenne. Warto nie zamykać się na opinie, że wyłącznie premia pieniężna to motywacja dla Pracowników. Gotówka ma coraz mniejszą wartość, a zestawy upominkowe dla Firm z kolei coraz więcej profitów.

Prezenty były, są i będą powodem do zadowolenia i radości, a trzeba pamiętać, że to właśnie one są najlepszym motorem napędowym do działania. Zestawy Upominkowe dla Pracowników zdecydowanie mogą poprawić lub nawet odmienić opinie o Pracodawcy. Pracownik zrozumie, że nie jest dla niego wyłącznie robotem do wykonywania nałożonych obowiązków, ale ważnym członkiem zespołu i organizacji.

Taka świadomość z całą pewnością w przyszłości zaowocuje silniejszą lojalnością, większą motywacją i lepszą atmosferą w całej firmie.

Recommended Posts